"Освітній портал"
  ДопомогаПравила    ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Міждисциплінарна академія наук (ман)

 
Нова тема   Відповісти    Освітній форум -> Статті
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
kozubtsov
Студент


З нами з: 14.09.09
Повідомлень: 53
Звідки: Чернігівська обл.

ПовідомленняНаписане: 18.04.2012 16:47    Тема повідомлення: Міждисциплінарна академія наук (ман) Відповісти цитуючи

УДК 004.9
МІЖДИСЦИПЛІНАРНА АКАДЕМІЯ НАУК (МАН), ЄДИНИЙ В УКРАЇНІ ПРОЕКТ ФОРМУВАННЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ ВЧЕНИХ

д.т.н., проф. Мараховський Л.Ф.,1
к.т.н., проф. РАЕ Козубцов І.М.,2
к.т.н., Масесов М.О.3

1 Державний економіко-технологічний університет транспорту
2 Науковий центр зв’язку та інформатизації Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України „КПІ”
3 Національній університет оборони України

Анотація – В доповіді розглянуто роль Міждисциплінарна академія наук (МАН), єдиного в Україні проекту, що сприяє формуванню міждисциплінарної консолідації вчених
Ключові слова – Міждисциплінарна академія наук, формування, наукові школи, вчені України.

Постановка проблеми та зв’язок її з важливими науковими завданнями. Реформа вищої освіти з націленим вектором на інтеграцію науки та освіти в єдиний європейський простір після ухвали Болонської хартії, в Україні спостерігається уповільнення процесу. Відсутність дієвих кроків щодо зміни існуючої ідеології хоча б на рівні єдиної філософської ідеї, а це ні як не прикрашає Україну. Проте лишаються досі не обговореними ряд проблемних питань, про які намагаються замовчувати. Зазначимо коло не обговореннях проблем:
 відсутня єдина ідеологія вчених ступенів;
 не впроваджено Болонський процес в підготовку наукових та науково-педагогічних вищої кваліфікації при аспірантурі (ад'юнктурі), докторантурі;
 відсутність провадження європейських принципів;
 рекомендації, щодо активізації міждисциплінарних досліджень, однак на практиці відсутній механізм захисту кваліфікаційних дисертаційних робіт;
 відсутня міждисциплінарна консолідація для легітимних досліджень та експертизи отриманих нових результатів.
Тривалий час в лабораторії міждисциплінарних досліджень при дослідженні складних процесів застосовували консолідацію різно-профільних вчених для дослідження. З часом стало очевидним в необхідності в Україні створення постійно діючої консолідації.
Аналіз останніх досліджень і публікацій за проблемою. Аналітичні дослідження та інформаційні Інтернет запити дозволили констатувати факт відсутності офіційних міждисциплінарних консолідацій.
Формулювання цілей статті. Метою статті є висвітлення основних нових наукових результатів дисертаційного дослідження, а саме в обґрунтуванні необхідності було створені Міждисциплінарної Академії Наук (МАН), її ролі в формуванні міждисциплінарної науково-педагогічної компетентності наукових та науково-педагогічних кадрів вищою кваліфікації.
Результат дослідження. З метою обговорення та рішення проблемних питань розглянутих в першому розділі постановка проблеми та зв’язок її з важливими науковими завданнями в лютому 2012 р., авторським колективом засновано наукову асоціацію Міждисциплінарної Академії Наук (МАН).
Основними цілями Академії є: сприяння розвитку науки, утворення і культури в Україні; сприяння організації і координації фундаментальних і прикладних наукових досліджень; експертиза радою з науки та техніки нових наукових результатів, та сприяти впровадженню наукових досягнень в область народного господарства України; сприяння міжнародній співпраці в області науки та культури; інтеграції українських вчених в світову наукову спільноту.
В рамках поставлених перед Академією завдань членами Академії постійно проводитимуться масштабні дослідження, що стосуються розвитку теоретичної бази в області фундаментальних наук і розробки на її основі принципово нових технологій.
Здійснюється науково-методична і інформаційна підтримка економічних, освітніх і соціальних реформ, проводяться комплексні дослідження території України, розробляються перспективні методи освоєння і ефективного використання природно-сировинних ресурсів, упроваджуються програми збереження і зміцнення здоров'я населення України.
Сфера наукових інтересів членів Академії – міждисциплінарна, членами Академії стають не тільки українські вчені, але і вчені з інших країн. У зв'язку з цим Міждисциплінарна Академія Наук de facto перетворюється на міжнародну асоціацію вчених, викладачів і фахівців.
Серйозним видавничим проектом буде створення першої щорічно оновлюючої загальноукраїнської енциклопедії «Вчені України» [1]. Вона розміщує біографії видатних вчених і фахівців. Здійснює формування інформаційної бази енциклопедії, поза сумнівом, сприяє значному розширенню, як наукових контактів, так і інформованості наукової громадськості країни про розвиток науки в Україні. Крім того, вона сприятиме допомозі здобувачам наукового ступеню у визначенні з науковим керівником, у виборі притаманного наукового напрямку. Це зменшить вірогідність зміни наукового керівника та напрямку наукового дисертаційного дослідження в процесі його.
Енциклопедія «Українські наукові школи» [2] познайомить читача із засновниками провідних наукових шкіл України.
Наукова школа – неформальний творчий колектив дослідників різних поколінь, об'єднаних загальною програмою і стилем дослідницької роботи, які діють під керівництвом визнаного лідера. Це об'єднання однодумців, що розробляє життєво важливі для суспільства проблеми під керівництвом відомого в певній галузі дослідника, має значні теоретичні і практичні результати своєї діяльності, визнані у наукових колах і сфері виробництва. Наукові школи є головною неформальною структурою науки, роблять значний внесок у її розвиток. їх представники, як правило, досягають значних наукових результатів. Запровадження проекту наукові школи сприятиме реалізації таких основних функцій потрібних будь-якій країні:
 отримання наукових знань (дослідження і навчання);
 поширення наукових знань (комунікація);
 підготовка обдарованих вихованців (відтворення).
Проект ставить за мету зафіксувати створення наукових шкіл. Чому загальноосвітні школи всім відомі, а наукові ні? Ми створюємо єдиний загальнодержавний реєстр Наукових шкіл України. Засновники шкіл отримуватимуть єдиний загальнодержавний сертифікат з реєстраційним номером. Зразок представлено на рис. 1.

Рис. 1. Зразок сертифікату засновника наукової школи

Перед Академією намічена мета створити розвинену мережу активної редакційно-видавничої діяльності, розробка і реалізація програм підготовки і випуску наукових журналів, монографій, енциклопедичних видань в різних областях наукових знань.
Велику увагу Академія приділила науково-дослідній роботі студентів і молодих вчених. Заплановано щорічно проводити міжнародні наукові міждисциплінарні заходи.
Результати, наукові статті, доповіді та тези учасників опубліковуються в електронному виданні "Міждисциплінарні дослідження в науці і освіті" [3].
Електронний науково-технічний журнал (ЕНЖ) "Міждисциплінарні дослідження в науці і освіті", націлений на публікацію статей по проблемах міждисциплінарним дослідженням в різних наукових областях, заяви про нові теоретичні і практичні результати дисертаційних досліджень. В цілому це інформаційно сприятиме формувати у наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації міждисциплінарну науково-педагогічну компетентність.

Рис. 2. Головна сторінка ЕНЖ Міждисциплінарні
дослідження в науці і освіті

ЕНЖ зареєстрований на Універсальній видавничій платформі Російської Академії Естествознания RAE Editorial System, яка першою після розпаду СРСР приступила до формування єдиного науково-інформаційного простору без меж.
Висновок. Отже, основні сформовані невирішені питання перед науковим та світним суспільством держави, запропоновані авторським колективом проекти дозволяють вирішувати це все з мінімальною фінансово-економічною затратою для держави. Єдина реєстрація вчених та наукових шкіл надасть моральне та юридичне право здійснювати підготовку (репродукувати) якісну зміну наукового поколінні, шляхом підвищення особистої відповідальності учасників навчально-виховного процесу.
Список посилань
1. Енциклопедії «Вчені України» [Електронний ресурс] Сайт журнала в Интернете. – Режим доступу URL: http://www.scientists-ua.at.ua
2. Енциклопедія «Українські наукові школи» [Електронний ресурс] Сайт журнала в Интернете. – Режим доступу URL: http://schools-ua.at.ua
3. Электронный научный журнал "Междисциплинарные исследования в науке и образовании" [Електронний ресурс] Сайт журнала в Интернете. – Режим доступу URL: http://www.es.rae.ru/mino/
[img][/img]
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника AIM Yahoo! Messenger MSN
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Освітній форум -> Статті Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Ukrainian translation © 2005-2006 Serhiy Novosad